Jak wybrać książkę na prezent komunijny dla dziewczynki?

Pierwsza Komunia Święta jest idealną okazją do tego, by kupić dziecku ciekawą książkę religijną w formie upominku, który zostanie przy nim na zawsze. Po jakie książki warto sięgnąć, jeśli będzie się gościem na Komunii dziewczynki? Które pozycje są aktualnie modne i dobrze widziane, a które mogą stać się atrakcyjnym urozmaiceniem tej religijnej uroczystości?

Przegląd książek religijnych dla dziewczynek

W książkowym dziale prezenty na komunię dla dziewczynki można dzisiaj znaleźć mnóstwo interesujących pozycji. Pierwszą i najbardziej wyjątkową będzie z pewnością Biblia Święta, najlepiej wydana w formie ilustrowanej tak, by zaciekawiła dziecko ciekawymi obrazkami i sprawiła, że chętniej będzie się ją czytało. W księgarskich zbiorach można znaleźć zarówno Biblię obrazkową, jak i nowoczesne wydania Pisma Świętego w formie upominku komunijnego. Przykładowym tytułem może być “Pismo Św. ST i NT I Komunia Św. paginacja, złocone brzegi kartek” – wydane w atrakcyjnej i eleganckiej formie, która wspaniale będzie się prezentowała na domowym regale.

Bardzo ciekawą pozycją w prezencie dla dziewczynki będzie także “Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej” będąca ciekawym zestawem zawierającym Biblię dla początkujących oraz Pamiętnik Pierwszej Komunii. W takim komplecie dziewczynka otrzyma mały katechizm, pięknie ilustrowaną Biblię, miejsce na życzenia oraz miejsce na dodanie w środku zdjęć i wpisów dotyczących ważnych wydarzeń w życiu dziecka. Dodatkowo do prezentu można dobrać książkę “Źródło – modlitewnik bordo”, w której dziecko znajdzie mnóstwo pomysłów na modlitwy oraz teksty około pięciuset pieśni religijnych czy arcyciekawą lekturę “Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach”.

Inne książki w prezencie na komunię

Poza wydaniami religijnymi warto rozważyć również inną literaturę np. ciekawą książkę przygodową czy wielki atlas geograficzny. Dziewczynka interesująca się przyrodą i odkrywaniem świata z pewnością ucieszy się z takich książek, jak “Atlas gór świata. Szczyty marzeń”, “Mój pierwszy atlas Polski”, “Świat przyrody i nauki.Przewodnik młodego odkrywcy” czy zbiorem interesujących bajek z różnych zakątków świata, dopasowanych do wielu dziecka. Dobrymi pomysłami na prezenty na komunię dla dziewczynki będą również wszelkiego rodzaju obrazkowe leksykony wiedzy oraz tzw. książeczki kreatywne, dzięki którym dziewczynka będzie mogła nie tylko czytać lekturę, ale i poprzez zawarte w niej zadania brać czynny udział w przeżywaniu przygód razem z ich bohaterami.

Zaproszenie plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com