Książkowe prezenty na Komunię dla dziewczynki – co wybrać?

Podarowanie dziecku książki z okazji I Komunii Świętej może być dobrym pomysłem, ale jakie książkowe prezenty na Komunię dla dziewczynki (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) będą najbardziej odpowiednie? Czy istnieją książki religijne pisane z myślą o dziewczynkach, które mogłyby spełnić rolę upominku w tak ważnym dniu ich życia? Okazuje się, że tak. Poniżej prezentujemy kilka propozycji prosto z księgarni, które świetnie się sprawdzą jako dodatek lub samodzielny prezent dla dziewczynki w tym wspaniałym dniu.

Listy od Króla przekazane w dniu I Komunii Świętej

Na uwagę zasługuje książka “Ukochanej Małej Księżniczce. Drogocenne listy od Twojego Króla”, której to już sam tytuł mocno sugeruje, że zostanie odebrana pozytywnie przez dziewczynki, jakie zostaną nią obdarowane. Wydanie ma piękną oprawę, która pobudza wyobraźnię dzieci – przedstawia księżniczkę. Książka ma miejsce na wpisanie imienia dziewczynki, dla której zostanie kupiona. Listy, które stanowią treść książki przybliżają postać Boga – Kochającego Ojca i są uzupełniane treściami modlitw. Podobna książka “Ukochanej Księżniczce. Listy pełne miłości…” również świetnie nadaje się na prezent z okazji I Komunii Świętej.

Rok z nowo poznaną świętą? Dlaczego nie

“Cztery Pory roku z Hildegardą z Bingen” to kolejna pozycja książkowa, która sprawdzi się jako prezent na I Komunię dla dziewczynki. Rozmowy ze świętą, które są zawarte w książce dotyczą problemów ludzi młodych oraz nastolatek, do grona których wkraczają także i dziewczynki po I Komunii Świętej. Piękne ilustracje stanowią atut tej pozycji książkowej, a sama święta Hildegarda może okazać się nieocenioną przyjaciółką dla wielu dziewcząt.

Komiks o Niepokalanej i zaufaniu…

“LOURDES. Historia dziewczynki, która zaufała Niepokalanej” to również ciekawa propozycja – zwłaszcza dla dziewcząt, które lubią komiksy i ilustracje. Opowieść przedstawia historię spotkań Bernadety Soubirous z Maryją. Tego typu upominek może przynieść nie tylko korzyści w postaci zaznajomienia się dziewcząt z historią objawień w Lourdes, ale również przybliżenie postaci Maryi oraz św. Bernadety.

Jeszcze o królewnach…

Bogato ilustrowana książka “Królewny z Biblii” przedstawia historię znanych kobiet z Biblii. Czytelniczki poznają m.in. Deborę, Esterę czy Rut, a także odkryją niezwykłą prawdę o tym, że i one same są córkami Króla Niebieskiego. Tą książkę warto podarować w zestawie z Pismem Świętym, do którego dziewczynki będą mogły sięgnąć, aby przeczytać historię poznanych kobiet w oryginale. Warto przy tym zadać, aby Biblia miała odpowiednio dużą czcionkę, która ułatwi jej czytanie dzieciom lub by było to wydanie dla najmłodszych.

Zaproszenie plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com